Kordy a rapíry z českých sbírek, 16. - 18. století. II. díl
Vladimír Šindelář a kolektiv
Kniha volně navazuje na první díl, vydaný roku 2018, a dokumentuje bohatství sbírek státních i soukromých. V textové části knihy se zájemci dočtou o tom, jak se česká šlechta učila v zahraničí šermířskému umění, které pražské budovy jsou spjaty s historií šermu a jak to bylo s výukou šermu u pážat. Hlavní restaurátor pražského Vojenského historického ústavu Petr Moudrý popisuje restaurování dvou historických rapírů, archeologové Mgr. Petr Žákovský a PhDr. David Vích mapují archeologické nálezy kordů a rapírů na našem území. Najdeme zde i kapitolu o několika zajímavých soubojích nebo o pobočných zbraních, jak je zachytily dobové šlechtické portréty. V závěru nechybí obsáhlý seznam použité literatury.
Navždy spolu. Osudy siamských dvojčat sester Blažkových
Filip Herza, Petra Kratochvílová, Vladimír Šindelář, Vítězslav Kuželka
Do rukou českých čtenářů se nyní dostává zatím nejkomplexnější pojednání o životě sester Blažkových, vzniklé na závěrech pečlivého studia archivních dokumentů. Na přípravě této knihy se kromě historiků podíleli i další přizvaní odborníci, např. antropolog či etnolog. Postupem času tak vznikla pozoruhodná kniha, doplněná více než stovkou dosud nikdy nepublikovaných fotografií. Jméno legendárních českých siamských dvojčat, sester Blažkových, není stále zapomenuto, i když od jejich smrti právě letos uplynulo už sto let. Zájem o tato proslulá dvojčata dokládají vycházející články v novinách i časopisech. Mnozí autoři však nešli ve svém bádání příliš do hloubky, a tak jsou údaje o životě sester mnohdy zkresleny. Naše publikace se pokusí mnohé známé omyly napravit.
Milevsko fotografované tehdy a teď 2
Martin Kupec, Vladimír Šindelář, Martin Třeštík
Kniha je pokračováním publikace Milevsko fotografované tehdy a teď, který byla vydána před dvěma lety a dnes je již zcela rozebrána. Jedná se o obrazovou publikaci se starými i novými pohledy na město Milevsko. Zajímavé srovnání historie a současnosti města Milevska na fotografiích zhotovených z téhož místa. Kniha na křídovém papíře obsahuje přes 200 barevných i černobílých snímků z let 1889 - 1990 ze sbírky Milevského muzea a dalších soukromých sběratelů.
Myslivecké pověry a kouzla za starých časů v Čechách
Čeněk Zíbrt
Jedná se o nové doplněné vydání knihy známého etnografa Čeňka Zíbrta s názvem Myslivecké pověry a kouzla za starých časů v Čechách. Obsahuje navíc dobové barokní rytiny, snímky loveckých předmětů z muzejních sbírek, překlady cizojazyčného poznámkového aparátu a slovníček starých výrazů.
Jedenáctka z Tržiště aneb 100 let kopané v Milevsku
Lukáš Panec
Kniha popisuje dějiny milevského fotbalového klubu od jeho počátků v roce 1920 až do současnosti.
Milevsko fotografované tehdy a teď
JUDr. Martin Kupec a Vladimír Šindelář
Zajímavé srovnání historie a současnosti města Milevska.
Jan Jeřábek – věčně usměvavý nebeský jezdec
Martin Strouhal
Publikace popisuje životní osudy rotného Jana Jeřábka, stíhače 313. čs. squadrony RAF (1919-1942).
Kordy a rapíry z českých sbírek 16. – 18. století
Vladimír Šindelář a Mgr. Jakub Šindelář
Publikace se zabývá dějinami kordů a rapírů.
Zmizelý obraz milevského venkova na fotografiích Štěpána Dvořáka
Karel Němeček
Publikaci Zmizelý obraz milevského venkova na fotografiích Štěpána Dvořák vydalo Milevské muzeum ve spolupráci se Spolkem pro rozvoj kultury v Milevsku.
Moje Milevsko
Kolektiv autorů
Kniha Moje Milevsko obsahuje články, vztahující se k historii Milevska i okolí, etnografické údaje, fakta i zajímavosti z města.
Válečný deník Bohumila Šímy
Vladimír Šindelář
Publikace obsahuje zápisky rodáka z jihočeského Sepekova, letce RAF, z pobytu ve Francii i Anglii.
Z dějin obce Veselíčko
Ing. Petr Fořt a kolektiv
Publikaci Z dějin obce Veselíčko vydalo Milevské muzeum ve spolupráci s obcí Veselíčko.
20 let Spolku pro rozvoj kultury v Milevsku (1994-2014)
kolektiv autorů
Publikaci vydalo Milevské muzeum ve spolupráci se Spolkem pro rozvoj kultury v Milevsku.
Turistická brožura Milevské muzeum
Brožura obsahuje fotografie z nových expozic Milevského muzea po jeho přestěhování roku 2012 do nové budovy.
Tady jsem doma, vzpomínky umělce
Karel Stehlík
Publikace „Tady jsem doma“ obsahuje autentické vzpomínky akademického malíře národního umělce Karla Stehlíka, milevského rodáka.